Kentsel Dönüşüm Dünyası

 BURSA (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe,  Türkiye 'nin inşaat sektöründe büyük mesafe aldığını, dünyada Çin ile yarıştığını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, TÜYAP Fuar Alanı'nda yerli ve yabancı 273 firmanın ürünlerini sergilediği Bursa Yapı İnşaat 2015 Fuarı, uluslararası ölçekte ilgiyle takip edildi.

Fuarı gezen Altepe, etkinliğin kaliteli, katılımın da yoğun olduğunu belirtti.

Yoğun ilginin Bursa'nın hızlı bir gelişim yaşadığını gösterdiğini vurgulayan Altepe, şunları kaydetti:

"Artık kentlerimiz gelişiyor, kentlerimizle beraber ülkemizde de büyük bir gelişim var. Ekonomik alanda da büyük bir kalkınma var ve bu da inşaat sektörüne yansıyor. Bursa'da her alanda hem güvenli yapılar hem de estetik açıdan da şehre değer katan inşaatlar inşaat firmaları tarafından yapılıyor. Binaların sağlıklı ve güvenli olması konusunda vatandaşlar da artık bilinçlendi. Vatandaş gayrimenkul alırken yapıların güvenliğini detaylıca sorguluyor. Bu da firmaların daha titiz ve güvenli çalışmalarına neden oluyor. Binalarda kullanılan malzeme ve imalatların kalitesi artıyor. Yapı ve inşaat sektörünün de onlarca üyesi var artık. Bursa'da sektörde de yenilikler artıyor. Türkiye büyük mesafe aldı. İnşaat sektöründe dünyada Çin ile yarışıyoruz. Türkiye olarak önemli gücümüz var ve bu artık şehirlerde de iyice hissedilmeye başladı. Şehirler kabuk değiştiriyor. Bir tarihi eser restore edilirken bile kentsel dönüşüm yapıyor oluyorsunuz."