Kentsel Dönüşüm Dünyası

Ekonomik anlamda değerini yitirmiş ve afet riski ile karşı karşıya olan binaları yenilediklerini kaydeden RAM GMY Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Turfanda, bu binaların yeniden inşası ile birlikte insanların güvenli ve mutlu bir şekilde yaşayacağı enerji tasarruflu ve çevre dostu evler inşa ettiklerini söyledi. Kentsel dönüşümü, kent ve mahalleler için yeniden yapılanma ve canlanma imkanı olarak gördüklerini belirten Turfanda, “Çevresine uyum sağlayan, estetik projeler ile kentin çok daha güzel ve yaşanabilir bir hal alması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Projelerinde özgün mimari ile çağdaş tasarımlar bir arada bulundurduklarını dile getiren Turfanda, “Evlerin tasarımını bu anlayış ile tasarladıklarını ve kapı kolundan banyoya, mutfak dolaplarından yatak odasına kadar kendine özgü bir tasarımın olduğunu” kaydetti. MaaNaa logosunun, dünyada birçok projeye imza atmış Avusturalyalı tasarımcı Ki McGinity tarafından, İstanbul’un otantik yapısını yansıtan bir görsel dünya ile oluşturulduğunu aktaran RAM GMY Yönetim Kurulu Üyesi Candan Karabağlı ise “MaaNaa markasını anlamak için logosunu incelemeniz yeterli olacaktır. MaaNaa logosuna uzaktan bakıldığında binaları görebilirsiniz ancak daha yakına ve detaya indiğinizde kapıların anahtar deliklerini ve menteşeleri bile görebilirsiniz. Bunun yanında MaaNaa logosu renkli yapısıyla da dikkat çekmektedir. Bu renklilik neşeli, hayat dolu, çevreci ve kent dostu mekanları temsil etmektedir.” dedi.

Grubun gerçekleştirdiği MaaNaa ve Etiler 34 ve 49 projeleri içerisinde toplam 89 konut bulunuyor. 1+1’den başlayarak 4+1’e kadar çeşitli seçenekler bulunan bu konutların metrekaresi 56 ile 196 metrekare arasında değişiyor. Projede yer alan konutların metrekare fiyatları ise 5500 dolar ile 7000 dolar arasında. Her iki projede ev sahibi olmak isteyenler için ayrıca Haziran ayına özel fırsatlarda sunuluyor.