Kentsel Dönüşüm Dünyası

   İstanbul'da kentsel dönüşüm büyük bir hızla devam ediyor. Keleşoğlu İnşaat Ümraniye, Ataşehir ve Üsküdar bölgelerinde yeni kentsel dönüşüm projeleri üretiyor.

En son Yakuplu'da ürettiği denize Deniz İstanbul projesi ile adından söz ettiren Keleşoğlu İnşaat kentsel dönüşüm projeleri üretmeye hazırlanıyor. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre aralarında Ataşehir, Üsküdar ve Gaziosmanpa'nın yer aldığı 3 ilçede yeni kentsel dönüşüm konut projeleri üretilecek. 

Deniz İstanbul Marinası Yeni Hudut Kapısı Oldu 

 

Toplam 5 milyar dolarlık yatırım maliyeti ile Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olan Deniz İstanbul projesini başarı ile tamamlayan Keleşoğlu Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş yapmış olduğu açıklama ile "Projenizin önünde yer alan marinanın hudut kapısı olması oldukça önemli bir karar. Yurtdışından gelecek turistler İstanbul'da ilk bizim projemizi görecek. İstanbul'un Karaköy'den sonraki ikinci hudut kapısı bizde olacak" dedi.

 

Konutta İyi Planlama İle Stok Olmaz 

Konut şirketlerinin ellerindeki konut stokunun yoğunluğunu eleştiren Keleş başarılı bir üretim planlaması ile konut stok fazlalığı diye bir durumun ortaya çıkmasının söz konusu olmadığını söyleyerek stok oluşmasının sektöre finansal maliyet yansıttığını dile getirdi. Keleş kentsel dönüşüm projeleri ile İstanbul'da fark yaratacaklarını dile getirerek ilk etapta Ataşehir, Gaziosmanpaşa ve Üsküdar'da olmak üzere 3 projeyi hayata geçirecekleri müjdesini verdi. 

Emlak365.com